Nena

Trupi fillon te ndryshoje. Menstruacionet vonohen. Tashme nese do te beni nje test shtatzanie ka shume mundesi te rezultoje pozitiv!

Ju filloni te ndiheni e lodhura, urinoni me shpesh, keni ndryshime te papritura humori dhe gjoksi eshte me i fryre dhe i ndjeshem se zakonisht. Duhet te beni kujdes, pasi tremujtori i pare eshte me kritiku. Ne asnje menyre nuk duhet te konsumoni alkool, duhan, droge dhe duhet te limitoni sasine e kafeines.

Shtatzania ne javen e 4, cfare nund te mesojme rreth bebit?

Me anen e ekos vaginale tani ju mund te dalloni qarte dhomen e bebit.

Binjaket

Niveli i larte i hormonit HCG eshte nje nga shenjat qe tregon se kjo shtatzani nuk po sjell vetem nje bebe!

Babai

Keni menduar ndonje menyre per ti dhene lajmin babait? Shume nga ju preferojne t’ja japin atij lajmin duke blere papuce te vogla, apo dicka tjeter ne lidhje me bebin.

Mendojeni mire si do t’ja jepni lajmin, do te jete nje moment qe edhe ai do ta mbaje mend gjithmone!

Leave a comment

Regjistrohu për të rejat e fundit

Bebja.Com © 2024. All Rights Reserved.