Çfarë duhet të hanë fëmijët për mëngjes, drekë apo darkë? Po ndërmjet vakteve kryesore?Ja një menu javore që mund t’ju ndihmojë.

Disa ditë më parë mundëm të realizonim një material të ngjashëm për vogëlushë +6 muajsh ndërsa sot, në vazhdimësi të këtij proçesi, bazuar në kerkesat e nenave, ne po ju sjellim një plan të vogël javor rreth ushqyerjes së vogëlushëve pasi të kenë mbushur 7 muajsh.

E hënë
· Pas zgjimit → Qumësht
· Mëngjesi → Pure me banane dhe molle
· Pas mëngjesit → Qumësht
· Dreka → Pure me salmon dhe patate të ëmbël
· Pasdite → Qumësht
· Darka → Pure me karrotë
· Përpara gjumit → Qumësht
E martë
· Pas zgjimit → Qumësht
· Mëngjesi → Pure me patate të ëmbël dhe dardhë
· Pas mëngjesit → Qumësht
· Dreka → Makarona për bebe
· Pasdite → Qumësht
· Darka → Pure me avokado dhe dardhë
· Përpara gjumit → Qumësht
E mërkurë
· Pas zgjimit → Qumësht
· Mëngjesi → Pure me mollë dhe kanellë
· Pas mëngjesit → Qumësht
· Dreka → Pure me bizele kunguj dhe mente
· Pasdite → Qumësht
· Darka → Pure me spinaq dhe gjizë
· Përpara gjumit → Qumësht
E enjte
· Pas zgjimit → Qumësht
· Mëngjesi → Pure kale dhe mollë
· Pas mëngjesit → Qumësht
· Dreka → Pure me patate të ëmbla
· Pasdite → Qumësht
· Darka → Pure me bizele dhe spinaq
· Përpara gjumit → Qumësht
E premte
· Pas zgjimit→Qumësht
· Mëngjesi→ Pure me dardhë, hurma arabe dhe portokalle
· Pas mëngjesit→ Qumësht
· Dreka → Pure me pulë dhe brokoli
· Pasdite → Qumësht
· Darka → Miell orizi
· Përpara gjumit → Qumësht
E shtunë
· Pas zgjimit → Qumësht
· Mëngjesi → Pure me banane
· Pas mëngjesit → Qumësht
· Dreka → Pure me luleshtrydhe dhe dardhë
· Pasdite → Qumësht
· Darka → Pure me banane, panxhar dhe qershi
· Përpara gjumit → Qumësht
E diel
· Pas zgjimit → Qumësht
· Mëngjesi → Pure borronice
· Pas mëngjesit → Qumësht
· Dreka → Pure me patate të ëmbel dhe djath çedër
· Pasdite → Qumësht
· Darka → Pure me speca të kuq dhe patate
· Përpara gjumit → Qumësht

Leave a comment

Regjistrohu për të rejat e fundit

Bebja.Com © 2024. All Rights Reserved.